Informacje o firmie

Misja
i cele firmy


W 1988 roku została powołana do życia firma Bejot zajmująca sie produkcją przemysłowych urządzeń i środków chemicznych służących do czyszczenia i odtłuszczania. Przez kolejne lata udoskonalaliśmy nasze produkty i wprowadzaliśmy nowe metody mycia detali spełniając rosnące wymagania rynku i ekologii. Koncentrując się przede wszystkim na doborze odpowiedniej technologii i kompleksowej obsłudze klientów rozwinęliśmy kontakty z firmami z branży górniczej, energetycznej, warsztatami samochodowymi, serwisami elektronarzędzi itp.

Naszym celem, który definiuje jednocześnie sposób naszej współpracy z Klientami, jest określenie optymalnej dla Klienta technologii oczyszczania oraz ocena jej wpływu na pozostałe elementy procesu produkcyjnego i ekologię. Sprzedaż jest więc tylko jednym z elementów współpracy z Klientami, czym różnimy się od firm typowo handlowych dla których podstawowym celem jest promowanie i sprzedaż towarów od własnych dostawców.

Od roku 2014 działając jako firma Podex, wykorzystując wieloletnie doświadczenie i kontakty kontynuujemy na rynku krajowym współpracę z dotychczasowymi kontrahentami firmy Bejot a także rozpoczęliśmy wprowadzanie naszych produktów na pozostałe rynki UE. Utrzymujemy produkcję i zapewniamy obsługę sprawdzonych od dawna rozwiazań oraz urządzeń a także wprowadzamy nowe produkty i technologie. Współpracujemy z renomowanymi dostawcami z Europy i USA, w zakresie surowców chemicznych do własnej produkcji, a w przypadku najnowszej generacji preparatów biochemicznych korzystamy z gotowych rozwiązań opartych na amerykańskiej technologii. 


Nasze główne kierunki działania w zakresie urządzeń to :
  • ręczne myjnie warsztatowe,
  • myjnie koszowe,
  • myjnie ultradźwiękowe.

W zakresie środków czyszczących oferujemy:
  • organiczne płyny czyszczące,
  • wodne płyny czyszczące,
  • biochemiczne płyny czyszczące.

Przeprowadzając dobór rozwiązania omawiamy możliwe do zastosowania technologie i urządzenia, zarówno pod kątem możliwości finansowych klienta, wymagań technologicznych, zamierzonych efektów jak też późniejszych problemów ekologicznych związanych z powstającymi odpadami.

Nasze urządzenia są przeznaczone do stosowania rozpuszczalników pochodzenia petrochemicznego (np. płyn X-1) co jest jedynym dopuszczalnym rozwiązaniem np. w przypadku mycia części urządzeń elektrycznych, pomp wtryskowych, narzędzi pomiarowych itp. Również w warsztatach samochodowych i przy remontach maszyn w przemyśle stoły M, S, D łącznie z płynem X-1 są i z pewnością nadal będą podstawą najtańszej dostępnej technologii skutecznego czyszczenia i odtłuszczania części maszyn, silników itp. Wprawdzie po dłuższym okresie użytkowania ciecz myjąca staje się przepracowana i wymaga oddania do utylizacji oraz wymiany na nową ale oba problemy zawsze pomagamy rozwiązać naszym klientom. Nasza oferta obejmuje również bardziej złożone urządzenia i płyny przystosowane do innych technologii (np. natrysk czy ultradźwięki) ale zalecamy je tylko jeżeli jest to uzasadnione potrzebami klienta.  Przy w/w podstawowych zastosowaniach jeżeli wydajność nie musi być bardzo duża zalecamy typowe i tańsze ale wystarczająco skuteczne rozwiązania. Dlatego też w razie pojawiania się nowych metod nie traktujemy ich jako konkurencyjnych wobec naszych propozycji ale zapoznajemy się z nimi i ewentualnie włączamy do własnej oferty. Z tego powodu dobierając rozwiązania dla naszych kontrahentów nie kierujemy się żadnymi trendami marketingowo-reklamowymi i nie uczestniczymy w tego typu kosztownych przedsięwzięciach, za które w ostatecznym rozrachunku zawsze płaci nabywca towaru. Proponowaną ofertę stołów M, S, D i płynu X-1 uważamy za znane, sprawdzone rozwiązanie, które z pewnością nadal będzie stosowane przede wszystkim w mniejszych warsztatach a także wszędzie tam, gdzie stosowanie innych metod jest niemożliwe lub zbyt kosztowne.

W razie potrzeby możemy podjąć się wykonania nietypowych urządzeń dostosowanych do specyficznych potrzeb Klienta oraz prowadzonych przez niego procesów technologicznych.

Zapraszamy do współpracy.

Szybki
Kontakt

Infolinia
(od 9:00 do 16:00)
604 548 375
Więcej